CFM21S090
제조업체 부품 번호:
CFM21S090
제조업체/브랜드:
Cincon
설명의 일부:
AC/DC CONVERTER 9V 21W
재고 상태:
43
제조사 :
Cincon
제품 카테고리 :
AC DC 컨버터
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
2.3A
Efficiency :
81%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
21 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.38" L x 1.60" W x 0.80" H (60.5mm x 40.6mm x 20.4mm)
Standard Number :
60601-1; 60950-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
9V