LDE60-20B12
제조업체 부품 번호:
LDE60-20B12
제조업체/브랜드:
Mornsun
설명의 일부:
AC/DC CONVERTER 12V 60W
재고 상태:
269
제조사 :
Mornsun
제품 카테고리 :
AC DC 컨버터
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
87%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.43" L x 2.05" W x 1.16" H (87.0mm x 52.0mm x 29.5mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
12V