RAC03-12SGA
제조업체 부품 번호:
RAC03-12SGA
제조업체/브랜드:
RECOM Power
설명의 일부:
AC/DC CONVERTER 12V 3W
재고 상태:
31
제조사 :
RECOM Power
제품 카테고리 :
AC DC 컨버터
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
78%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.46" L x 0.94" W x 0.59" H (37.0mm x 24.0mm x 15.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1 :
12V