36502A27NJTDG
제조업체 부품 번호:
36502A27NJTDG
제조업체/브랜드:
TE Connectivity AMP Connectors
설명의 일부:
FIXED IND 27NH 500MA 250MOHM SMD
재고 상태:
7,438
제조사 :
TE Connectivity AMP Connectors
제품 카테고리 :
고정 인덕터
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Inductance :
27 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
55 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%