VSK-S3-12U
제조업체 부품 번호:
VSK-S3-12U
제조업체/브랜드:
CUI Inc.
설명의 일부:
AC/DC CONVERTER 12V 3W
재고 상태:
1,774
제조사 :
CUI Inc.
제품 카테고리 :
AC DC 컨버터
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, UL
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
76%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
26-DIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.46" L x 0.91" W x 0.61" H (37.0mm x 23.0mm x 15.5mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
12V