RAC03-3.3SGA
제조업체 부품 번호:
RAC03-3.3SGA
설명의 일부:
AC/DC CONVERTER 3.3V 3W
재고 상태:
132
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
910mA
Efficiency :
70%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.46" L x 0.94" W x 0.59" H (37.0mm x 24.0mm x 15.0mm)
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V