RAC15-05SK
- 제조업체 부품 번호:
- RAC15-05SK
- 설명의 일부:
- AC/DC CONVERTER 5V 15W
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- IP20, Universal Input
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 15 W
- Size / Dimension :
- 2.07" L x 1.08" W x 0.91" H (52.5mm x 27.4mm x 23.0mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 5V