TYA40206R8M-10
- 제조업체 부품 번호:
- TYA40206R8M-10
- 제조업체/브랜드:
- Laird - Performance Materials
- 설명의 일부:
- FIXED IND 6.8UH 2.4A 160MOHM SMD
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 고정 인덕터
- Current - Saturation (Isat) :
- 3A
- Current Rating (Amps) :
- 2.4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 160mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Metal
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%