CIGT201610LM2R2MNE
제조업체 부품 번호:
CIGT201610LM2R2MNE
제조업체/브랜드:
Samsung Electro-Mechanics
설명의 일부:
FIXED IND 2.2UH 1.6A 154MOHM SMD
재고 상태:
6,301
제조사 :
Samsung Electro-Mechanics
제품 카테고리 :
고정 인덕터
Current - Saturation (Isat) :
1.7A
Current Rating (Amps) :
1.6 A
DC Resistance (DCR) :
154mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±20%