NRS4018T4R7MDGJ
제조업체 부품 번호:
NRS4018T4R7MDGJ
제조업체/브랜드:
TAIYO YUDEN
설명의 일부:
FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
제조사 :
TAIYO YUDEN
제품 카테고리 :
고정 인덕터
Current - Saturation (Isat) :
2A
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
84mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
35MHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%