MAMK2520H1R0M
제조업체 부품 번호:
MAMK2520H1R0M
제조업체/브랜드:
TAIYO YUDEN
설명의 일부:
FIXED IND 1UH 3.1A 45 MOHM SMD
재고 상태:
84,425
제조사 :
TAIYO YUDEN
제품 카테고리 :
고정 인덕터
Current - Saturation (Isat) :
4.8A
Current Rating (Amps) :
3.1 A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±20%