PQ018EZ1HZPH
제조업체 부품 번호:
PQ018EZ1HZPH
제조업체/브랜드:
Sharp Microelectronics
설명의 일부:
IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SC63
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Sharp Microelectronics
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Enable
Current - Output :
1.5A
Current - Quiescent (Iq) :
2 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
60dB (120Hz)
Supplier Device Package :
SC-63
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V