SX1509QBIULTRT
- 제조업체 부품 번호:
- SX1509QBIULTRT
- 제조업체/브랜드:
- Semtech
- 설명의 일부:
- IC XPNDR 400KHZ I2C 28QFN
- 제조사 :
- Semtech
- 제품 카테고리 :
- I/O 확장기
- Clock Frequency :
- 400 kHz
- Current - Output Source/Sink :
- 8mA, 15mA
- Features :
- Keypad Controller, LED Output, POR
- Interface :
- I²C
- Interrupt Output :
- Yes
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 16
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- Open Drain, Push-Pull
- Package / Case :
- 28-UFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 28-QFN-UT (4x4)
- Voltage - Supply :
- 1.425V ~ 3.6V