MCP25055T-I/SL
- 제조업체 부품 번호:
- MCP25055T-I/SL
- 설명의 일부:
- IC XPNDR 25MHZ CAN 14SOIC
- 제품 카테고리 :
- I/O 확장기
- Clock Frequency :
- 25 MHz
- Current - Output Source/Sink :
- 25mA
- Features :
- ADC, EEPROM, POR, PWM
- Interface :
- CAN (1-Wire)
- Interrupt Output :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 8
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- Push-Pull
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V