LX8117A-33CDT
제조업체 부품 번호:
LX8117A-33CDT
제조업체/브랜드:
Microsemi
설명의 일부:
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Microsemi
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
10 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Short Circuit
PSRR :
75dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-252, (D-Pak)
Voltage - Input (Max) :
12V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
1.3V @ 1A