PQ7DV10BJ00H
제조업체 부품 번호:
PQ7DV10BJ00H
제조업체/브랜드:
Sharp Microelectronics
설명의 일부:
IC REG LINEAR POS ADJ 10A TO3P
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Sharp Microelectronics
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Enable
Current - Output :
10A
Current - Quiescent (Iq) :
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Adjustable
Package / Case :
TO-3P-3, SC-65-3
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
55dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-3P
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
7V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 10A