REG101UA-3.3/2K5
제조업체 부품 번호:
REG101UA-3.3/2K5
제조업체/브랜드:
Burr Brown
설명의 일부:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8SOIC
재고 상태:
3,128
제조사 :
Burr Brown
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Enable
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
500 µA
Current - Supply (Max) :
650 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
65dB (120Hz)
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.13V @ 100mA