TS63Y104KR10
- 제조업체 부품 번호:
- TS63Y104KR10
- 제조업체/브랜드:
- Vishay / Sfernice
- 설명의 일부:
- TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
- 제조사 :
- Vishay / Sfernice
- 제품 카테고리 :
- 트리머 전위차계
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 15
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.270" x 0.197" Face (6.85mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±10%