CT-6EP504
- 제조업체 부품 번호:
- CT-6EP504
- 제조업체/브랜드:
- Nidec Components
- 설명의 일부:
- TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
- 제조사 :
- Nidec Components
- 제품 카테고리 :
- 트리머 전위차계
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 500 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Square - 0.276" x 0.276" Face (7.00mm x 7.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%