DI78L18ZAB
제조업체 부품 번호:
DI78L18ZAB
제조업체/브랜드:
Diotec Semiconductor
설명의 일부:
Linear VR, 30.0V, 6.000mA
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Diotec Semiconductor
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
6.5 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Temperature, Short Circuit
PSRR :
38dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-92
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
18.7V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
18V
Voltage Dropout (Max) :
1.7V @ 40mA