3362W-1-102LF
제조업체 부품 번호:
3362W-1-102LF
제조업체/브랜드:
Bourns, Inc.
설명의 일부:
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN SIDE
재고 상태:
11,993
제조사 :
Bourns, Inc.
제품 카테고리 :
트리머 전위차계
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
1 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%