PT15NV15-103A2020-S
- 제조업체 부품 번호:
- PT15NV15-103A2020-S
- 설명의 일부:
- POT 10K OHM LINEAR
- 제조사 :
- Piher Sensing Systems, an Amphenol company
- 제품 카테고리 :
- 트리머 전위차계
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Round - 0.591" Dia (15.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%