PVG3G502C01R00
- 제조업체 부품 번호:
- PVG3G502C01R00
- 설명의 일부:
- TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 5 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±20%