23ESB473MMF50NF
제조업체 부품 번호:
23ESB473MMF50NF
제조업체/브랜드:
TE Connectivity AMP Connectors
설명의 일부:
POT 47K OHM 1/5W CARBON LOG
재고 상태:
314
제조사 :
TE Connectivity AMP Connectors
제품 카테고리 :
회전 전위차계, 가변 저항
Actuator Diameter :
0.250" (6.35mm)
Actuator Length :
1.969" (50.00mm)
Actuator Type :
Flatted
Adjustment Type :
User Defined
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
47k
Resistive Material :
Carbon
Rotation :
300°
Taper :
Logarithmic
Temperature Coefficient :
5%
Termination Style :
Solder Lug
Tolerance :
±20%