PDB181-K420K-104B
- 제조업체 부품 번호:
- PDB181-K420K-104B
- 제조업체/브랜드:
- Bourns, Inc.
- 설명의 일부:
- POT 100K OHM 1/5W CARBON LINEAR
- 제조사 :
- Bourns, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 회전 전위차계, 가변 저항
- Actuator Diameter :
- 0.236" (6.00mm)
- Actuator Length :
- 0.787" (20.00mm)
- Actuator Type :
- Knurled and Slotted
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Built in Switch :
- None
- Bushing Thread :
- M7 x 0.75
- Features :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Gangs :
- 1
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 100k
- Resistive Material :
- Carbon
- Rotation :
- 300°
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient :
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%