53RAA-R25-A15L
- 제조업체 부품 번호:
- 53RAA-R25-A15L
- 제조업체/브랜드:
- Bourns, Inc.
- 설명의 일부:
- POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR
- 재고 상태:
- 661
- 제조사 :
- Bourns, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 회전 전위차계, 가변 저항
- Actuator Diameter :
- 0.236" (6.00mm)
- Actuator Length :
- 0.984" (25.00mm)
- Actuator Type :
- Slotted
- Adjustment Type :
- User Defined
- Built in Switch :
- None
- Bushing Thread :
- M10 x 0.75
- Features :
- Sealed
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Gangs :
- 1
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Resistive Material :
- Cermet
- Rotation :
- 290°
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Termination Style :
- Solder Lug
- Tolerance :
- ±10%