C0805X121M4HAC7800
제조업체 부품 번호:
C0805X121M4HAC7800
설명의 일부:
CAP CER 0805 120PF 16V ULTRA STA
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
120 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.039" (0.98mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V