CCPLP-1-20G-S
- 제조업체 부품 번호:
- CCPLP-1-20G-S
- 제조업체/브랜드:
- Eaton-Bussmann Electrical Division
- 설명의 일부:
- CIR BRKR 20A 600VAC LEVER
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 회로 차단기
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- CE, cULus, UL508, UL98
- Breaker Type :
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 600 V