MCT1119C-1.5-TP
제조업체 부품 번호:
MCT1119C-1.5-TP
제조업체/브랜드:
Micro Commercial Components (MCC)
설명의 일부:
Interface
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Current - Output :
1.2A
Current - Quiescent (Iq) :
5 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Temperature
PSRR :
63dB (120Hz ~ 1kHz)
Supplier Device Package :
SOT-223
Voltage - Input (Max) :
15V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.5V
Voltage Dropout (Max) :
1.3V @ 1A