MIC29371-12BU
제조업체 부품 번호:
MIC29371-12BU
제조업체/브랜드:
Micrel Inc.
설명의 일부:
IC REG LINEAR 750MA LDO VOLT REG
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Micrel Inc.
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Enable, Error Flag
Current - Output :
750mA
Current - Quiescent (Iq) :
300 µA
Current - Supply (Max) :
25 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Product Status :
Active
Protection Features :
Load Dump, Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage
PSRR :
Supplier Device Package :
TO-263-5
Voltage - Input (Max) :
26V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
12V
Voltage Dropout (Max) :
0.75V @ 750mA