MPC880CVR66
- 제조업체 부품 번호:
- MPC880CVR66
- 제조업체/브랜드:
- NXP Semiconductors
- 설명의 일부:
- IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- NXP Semiconductors
- 제품 카테고리 :
- 마이크로프로세서
- Co-Processors/DSP :
- Communications; CPM
- Core Processor :
- MPC8xx
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- 10Mbps (2), 10/100Mbps (2)
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (TA)
- Package / Case :
- 357-BBGA
- Product Status :
- Obsolete
- RAM Controllers :
- DRAM
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 66MHz
- Supplier Device Package :
- 357-PBGA (25x25)
- USB :
- USB 2.0 (1)
- Voltage - I/O :
- 3.3V