TCR3RM12A,LF(SE
제조업체 부품 번호:
TCR3RM12A,LF(SE
제조업체/브랜드:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
설명의 일부:
LDO REG 1.2V 300MA 4DFNC
재고 상태:
8,907
제조사 :
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Current Limit, Enable
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
12 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-XDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
Supplier Device Package :
4-DFNC (1x1)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.2V