TCR3UG19A,LF
제조업체 부품 번호:
TCR3UG19A,LF
제조업체/브랜드:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
설명의 일부:
IC REG LINEAR 1.9V 300MA 4WCSPF
재고 상태:
5,000
제조사 :
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Enable
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
680 nA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-XFBGA, WLCSP
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
70dB (1kHz)
Supplier Device Package :
4-WCSPF (0.65x0.65)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.9V
Voltage Dropout (Max) :
0.457V @ 300mA