TCR3UF105A,LM(CT
제조업체 부품 번호:
TCR3UF105A,LM(CT
설명의 일부:
IC REG LINEAR 1.05V 300MA SMV
재고 상태:
6,000
Control Features :
Enable
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
580 nA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
70dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SMV
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.05V
Voltage Dropout (Max) :
1.057V @ 300mA