TCR3UM11A,LF(SE
제조업체 부품 번호:
TCR3UM11A,LF(SE
설명의 일부:
LDO REG IOUT: 300MA VIN: 6V VOUT
재고 상태:
19,955
Control Features :
Current Limit, Enable
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
580 nA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
Supplier Device Package :
4-DFN (1x1)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.1V
Voltage Dropout (Max) :
0.957V @ 300mA