TCR8BM18A,L3F
제조업체 부품 번호:
TCR8BM18A,L3F
설명의 일부:
800MA LDO, VOUT=1.8V, DROPOUT=17
재고 상태:
9,970
Control Features :
Current Limit, Enable
Current - Output :
800mA
Current - Quiescent (Iq) :
36 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-XDFN Exposed Pad
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
PSRR :
Supplier Device Package :
5-DFNB (1.2x1.2)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.305V @ 800mA