TCR2EN21,LF(SE
제조업체 부품 번호:
TCR2EN21,LF(SE
제조업체/브랜드:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
설명의 일부:
LDO REG VOUT=2.1V IOUT=200MA
재고 상태:
10,000
제조사 :
제품 카테고리 :
전압 조정기 - 선형
Control Features :
Enable
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
60 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-XFDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current
PSRR :
Supplier Device Package :
4-SDFN (0.8x0.8)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.1V
Voltage Dropout (Max) :
0.29V @ 300mA, 0.3V @ 300mA