AT91SAM9X25-CU-999
- 제조업체 부품 번호:
- AT91SAM9X25-CU-999
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 64KB ROM 217BGA
- 제품 카테고리 :
- 마이크로프로세서
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- ARM926EJ-S
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- 10/100Mbps (2)
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 217-LFBGA
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- LPDDR, LPDDR2, DDR2, DDR, SDR, SRAM
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 400MHz
- Supplier Device Package :
- 217-LFBGA (15x15)
- USB :
- USB 2.0 (3)
- Voltage - I/O :
- 1.8V, 2.5V, 3.0V, 3.3V