MC8641DHX1333JE
- 제조업체 부품 번호:
- MC8641DHX1333JE
- 제조업체/브랜드:
- Freescale Semiconductor
- 설명의 일부:
- RISC MICROPROCESSOR, 32 BIT, POW
- 재고 상태:
- 23
- 제조사 :
- Freescale Semiconductor
- 제품 카테고리 :
- 마이크로프로세서
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- PowerPC e600
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- 10/100/1000Mbps (4)
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 2 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- 1023-BCBGA, FCCBGA
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- DDR, DDR2
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 1.333GHz
- Supplier Device Package :
- 1023-FCCBGA (33x33)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 1.8V, 2.5V, 3.3V