TN80C186XL-12
- 제조업체 부품 번호:
- TN80C186XL-12
- 제조업체/브랜드:
- Rochester Electronics
- 설명의 일부:
- MICROPROCESSOR, 16-BIT, 12MHZ, C
- 재고 상태:
- 219
- 제조사 :
- Rochester Electronics
- 제품 카테고리 :
- 마이크로프로세서
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- 80C186
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 16-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 68-LCC (J-Lead)
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- DRAM
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 12MHz
- Supplier Device Package :
- 68-PLCC
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5.0V