MC68EC000FU16R2
- 제조업체 부품 번호:
- MC68EC000FU16R2
- 제조업체/브랜드:
- Freescale Semiconductor
- 설명의 일부:
- MPU, 32-BIT, 16.67MHZ PQFP64
- 제조사 :
- Freescale Semiconductor
- 제품 카테고리 :
- 마이크로프로세서
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- MC68000
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 16-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 64-QFP
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- 64-QFP (14x14)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5V