L128-3080CA3500001
- 제조업체 부품 번호:
- L128-3080CA3500001
- 제조업체/브랜드:
- Lumileds
- 설명의 일부:
- LUXEON 2835C 3V 3000K 80CRI
- 제조사 :
- Lumileds
- 제품 카테고리 :
- 백색 LED 조명
- CCT (K) :
- 3000K
- Color :
- White, Warm
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 240mA
- Current - Test :
- 120mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 54lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 150 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Supplier Device Package :
- 2835
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3V