KMPC8540CVT667JB
제조업체 부품 번호:
KMPC8540CVT667JB
제조업체/브랜드:
Freescale Semiconductor
설명의 일부:
POWERQUICC III MICROPROCESSOR, 6
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Freescale Semiconductor
제품 카테고리 :
마이크로프로세서
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC e500
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100Mbps (1), 10/100/1000Mbps (2)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
784-BBGA, FCBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
DDR, SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
667MHz
Supplier Device Package :
783-FCPBGA (29x29)
USB :
Voltage - I/O :
2.5V, 3.3V