KU80386SLB1C-20
- 제조업체 부품 번호:
- KU80386SLB1C-20
- 제조업체/브랜드:
- Intel
- 설명의 일부:
- RISC MPU, 32-BIT, 20MHZ PQFP196
- 제조사 :
- Intel
- 제품 카테고리 :
- 마이크로프로세서
- Co-Processors/DSP :
- Math Engine; Intel387 SX
- Core Processor :
- Intel386 SL
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 90°C (TC)
- Package / Case :
- 196-BFQFP
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 196-PQFP (38.1x38.1)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 3V, 5V