MKL36Z256VMP4
제조업체 부품 번호:
MKL36Z256VMP4
제조업체/브랜드:
NXP Semiconductors
설명의 일부:
KINETIS KL36: 48MHZ CORTEX-M0+ U
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
NXP Semiconductors
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Core Processor :
ARM® Cortex®-M0+
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D - 16bit; D/A - 12bit
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
50
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
64-LFBGA
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
32K x 8
Speed :
48MHz
Supplier Device Package :
64-MAPBGA (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.71V ~ 3.6V