R5S72651P200BG
- 제조업체 부품 번호:
- R5S72651P200BG
- 제조업체/브랜드:
- Renesas Electronics Corporation
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT ROMLESS 272FBGA
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, EBI/EMI, I²C, IEBus, MMC/SDIO, SPI, UART/USART, USB
- Core Processor :
- SH-2A
- Core Size :
- 32-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x10b SAR; D/A 2x8b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 107
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Package / Case :
- 272-FBGA
- Peripherals :
- DMA, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- 112K x 8
- Speed :
- 200MHz
- Supplier Device Package :
- 272-FBGA (17x17)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V