PK30X256VMD100
제조업체 부품 번호:
PK30X256VMD100
제조업체/브랜드:
NXP Semiconductors
설명의 일부:
IC MCU 32B 256KB FLASH 144MAPBGA
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
NXP Semiconductors
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SD, SPI, UART/USART
Core Processor :
ARM® Cortex®-M4
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 31x16b; D/A 2x12b
EEPROM Size :
4K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
102
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
144-LBGA
Peripherals :
DMA, I²S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
64K x 8
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
144-MAPBGA (13x13)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.71V ~ 3.6V