LM3S618-EGZ50-C2
- 제조업체 부품 번호:
- LM3S618-EGZ50-C2
- 제조업체/브랜드:
- Texas Instruments
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN
- 제조사 :
- Texas Instruments
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M3
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 6x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 30
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 48-VFQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Program Memory Size :
- 32KB (32K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 8K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 48-VQFN (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V