MCF53015CMJ240J
제조업체 부품 번호:
MCF53015CMJ240J
제조업체/브랜드:
NXP Semiconductors
설명의 일부:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
NXP Semiconductors
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
EBI/EMI, Ethernet, I²C, Memory Card, SPI, SSI, UART/USART, USB, USB OTG
Core Processor :
Coldfire V3
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
83
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
256-LBGA
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
128K x 8
Speed :
240MHz
Supplier Device Package :
256-MAPBGA (17x17)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.08V ~ 3.6V