MCF5328CVM240J
- 제조업체 부품 번호:
- MCF5328CVM240J
- 제조업체/브랜드:
- NXP Semiconductors
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- NXP Semiconductors
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, SSI, UART/USART, USB, USB OTG
- Core Processor :
- Coldfire V3
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 94
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Peripherals :
- DMA, LCD, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 240MHz
- Supplier Device Package :
- 256-MAPBGA (17x17)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.4V ~ 3.6V